Lewart Bejsce

01.10.2003

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Lewart Bejsce powstał w roku 2005 z inicjatywy dwóch pracowników Gminy Bejsce: Zbigniewa Anielskiego i Piotra Szoty, jako drużyna specjalizująca się w futsalu.Początkowo w swoich szeregach klub skupiał niewielką ilość osób i dopiero po kilku miesiącach działalności, wskutek rozpropagowania wśród miejscowej młodzieży nabór do drużyny został zakończony.Celem naboru było stworzenie drużyny w związku ze zbliżającą się Powiatową Ligą Futsalu.W czasie trwania ligi Lewart wystąpił w grupie z Mlek-Polem Kazimierza Wielka, Wisłą Opatowiec, ZUMK Dobiesławice, Rolmetem, Modrzewianką Dziekanowice, Zorzą Mikołajów oraz Zakrzowem.W 14 spotkaniach zespół zaprezentował się pozytywnie, wygrywając kilka istotnych spotkań.W klasyfikacji końcowej na 30 drużyn zgłoszonych do ligi w sezonie 2005/2006 nasza drużyna zajęła 18 miejsce.Wśród wyróżniających się zawodników należy wymienić: Zbigniewa Anielskiego (kapitan drużyny) – 5 bramek, Piotra Szotę – 11 bramek, Mateusza Szymańskiego – 25 bramek oraz Kamila Książka – 14 bramek.Rok 2006 przyniósł jedną, ale jakże zasadniczą zmianę w pozycji klubu, a mianowicie awans do I ligi Powiatowej Ligi Futsalu i co za tym idzie możliwość gry z najlepszymi zespołami. Do zespołu dołączyli zawodnicy mający staż w ligach okręgowych m.in. Łukasz Kupiszewski grający obecnie w Victorii Skalbmierz i Daniel Zapart z Jawornika Gorzków.Celem zespołu w sezonie 2006/2007 było utrzymanie się w I lidze.Po bardzo ciężkim sezonie i wygraniu trzech ostatnich, jakże kluczowych meczy Lewart Bejsce pozostawił w tyle czterech wyżej notowanych przeciwników i ostatecznie zajął 8 miejsce, realizując wcześniejsze założenia.Wartym podkreślenia jest fakt, że najlepszym bramkarzem turnieju został Dariusz Gruchała, a najlepszym zawodnikiem Piotr Szota z Lewartu. Wśród strzelców wyróżnić należy Łukasza Kupiszewskiego – 12 bramek, Daniela Zaparta – 8 bramek, Piotra Szotę – 5 bramek oraz Piotra Wielocha – 2 bramki.Klub działa dzięki przychylności i wydatnej pomocy Wójta Gminy Bejsce Józefa Zuwały oraz sponsorom m.in. Zdzisławowi Chałudzie. Lepsze czasy nadeszły w sezonie 2010/2011. Wzmocniony Lewart wygrał rundę zasadniczą i po raz pierwszy awansował do fazy play-off, z której następnie awansował do finału, w którym przegrał z Szalonym Gangiem 0:2. Rok później znów udało się awansować do najlepszej czwórki i do wielkiego finału, w którym tym razem Lewart okazał się lepszy wygrywając ze Złotym Teamem Broniszów 2:0 po golach Łukasza Rechowicza.