Naprzód Skalbmierz

01.10.2007

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Naprzód Skalbmierz powstał w 2007 roku z inicjatywy Adriana Durbasa. Występuje głównie w rozgrywkach Powiatowej Ligi Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Największym osiągnięciem jest awans do I ligi w sezonie 2010/2011 i zajęcie w niej 6 miejsca w kolejnym sezonie. Także wtedy, w 2012 roku drużyna zdobyła Puchar Ligi Powiatowej Ligi Futsalu po zwycięstwie w finale z LZS Czarnocin 6:4. Najlepszym bramkarzem Pucharu wybranego wtedy zawodnika Naprzodu Adriana Nowaka. W sezonie 2012/2013 Naprzód spadł do II ligi, by w sezonie 2015/2016 po zajęciu ostatniego miejsca nawet do III. Jednak z powodu wycofania się kilku drużyn Naprzód utrzymał się przy ,,zielonym stoliku'' i po dokonaniu kilku zmian w składzie w następnych rozgrywkach był o krok od awansu. Po wygraniu rundy zasadniczej tylko z dwoma porażkami, w półfinale Skalbmierzanie okazali się dwukrotnie słabsi od Gladiatora Krzczonów, jednak w meczu o 3 miejsce pokazali charakter i pokonali FC Koryto 8:3, a najlepszym bramkarzem II ligi został golkiper drużyny ze Skalbmierza Marcin Adamus. W kolejnym sezonie znów Naprzód znalazł się w najlepszej czwórce po awansie tym razem z 3 miejsca. W walce o finał doznali jednak klęski w dwumeczu z FC Koryto, a w spotkaniu o 3 miejsce po emocjonującym meczu skalbmierzanie pokonali dopiero po rzutach karnych Zorzę Mikołajów. Ponownie najlepszym bramkarzem II ligi został Marcin Adamus.