3 miejsce w turnieju charytatywnym

W ostatnią niedzielę Naprzód Skalbmierz wziął udział w turnieju charytatywnym organizowanym przez Wisłę Sierosławice i fundację Lepsza Zmiana. Skalbmierzanie dość udanie zaprezentowali się w rozgrywkach zajmując w nich 3 miejsce.

Turniej odbywał się w hali Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z przewidywanych 16 drużyn mających wziąć w nim udział zaprezentowało się dziewięć. Naprzód wystąpił w składzie: Adrian Mzyk, Wojciech Wójcik, Norbert Łakomy, Patryk Łakomy, Bartłomiej Kłosiński, Rafał Gądek i Adrian Krawczyk.

Pierwsza faza odbyła się systemem dwugrupowym. Przeciwnikami Naprzodu były drużyny Kolejarze, MKS Mistrzejowice i Sopolce Team. Na początku rywalem skalbmierzan byli Kolejarze, którzy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu i dość gładko Naprzód poradził sobie wygrywając 5:0. W drugim meczu przeciwko MKS Mistrzejowice prawdopodobnie miał jeszcze więcej swobody jednak tym razem mocno zawodziła skuteczność. Trzeba też oddać, że kilka udanych interwencji zanotował bramkarz i trener MKS-u zarazem Zbigniew Kieć. Skończyło się dla Naprzodu 2:0 przez cozapewnił sobie udział w strefie medalowej. Ostatni pojedynek w fazie grupowej przeciwko Sopolce Team był trudniejszy od pozostałych, w których i tak Naprzód miał sporo okazji, z których wykorzystał tylko jedną. Przeciwnicy również mieli swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się zastępujący kontuzjowanego Marcina Adamusa Adrian Mzyk. Z kompletem punktów Naprzód Skalbmierz zakończył rywalizację w grupie na 1 miejscu i awansował do półfinału.

Tam mierzył się z drugim zespołem drugiej grupy Borzo Team. Obserwując poczynania tej drużyny w fazie grupowej można było śmiało stwierdzić, że należało spodziewać się trudnego meczu. I taki też był. Już od pierwszych minut to przeciwnicy mieli inicjatywę, grając przy tym pressingiem i dość szybko przedostając się pod bramkę Mzyka. Ten skapitulował dwukrotnie, ale Naprzód nie dał się zdominować i ruszył do odrabiania strat. Wójcik zdobył gola kontaktowego i mimo straty trzeciego gola, N. Łakomy dał ponowny kontakt. Sam miał idealną okazję na wyrównanie, ale minimalnie po jego strzale spod pola karnego piłka otarła się o słupek. Mimo walki nie udało się zdobyć kolejnego gola. Zamiast 3:3 skończyło się 2:4 po golu dosłownie wraz z końcem syreny oznaczającej koniec meczu.

W meczu o 3 miejsce drużyna ze Skalbmierza ponownie spotkała się z zespołem Sopolce Team. To był zdecydowanie inny pojedynek niż ten w grupie. Tempo było znacznie wolniejsze, Naprzód miał dużo więcej swobody, a to przekładało się na gole. W pewnym momencie dało się poznać, że u rywali jeszcze bardziej zeszło powietrze, ale nie poddawali się i starali się pokonać Mzyka, który wykazał się w kilku przypadkach skutecznymi interwencjami. Ostatecznie Naprzód odniósł zwycięstwo 5:0.

Tak naprawdę miejsce, które zajmie się na koniec było drugorzędną sprawą i wszyscy okazali się zwycięzcami grając w szczytnym celu dla małego Leo.

Wyniki meczów:

faza grupowa

Naprzód Skalbmierz - Kolejarze 5:0
Naprzód Skalbmierz - MKS Mistrzejowice 2:0
Naprzód Skalbmierz - Sopolce Team 1:0

Półfinał

Naprzód Skalbmierz - Borzo Team2:4

O 3 miejsce

Naprzód Skalbmierz - Sopolce Team 5:0

Strzelcy Naprzodu w turnieju:

5 - Norbert Łakomy

4 - Wojciech Wójcik