Czy zatrzymają lidera?

W przebiegu dotychczasowych meczów dość nieoczekiwanie Naprzód Skalbmierz znalazł się w ścisłej czołówce, na 5 miejscu tabeli z realnymi szansami na znalezienie w najlepszej czwórce na koniec rundy zasadniczej. By dalej myśleć o sprawieniu niespodzianki nie można już sobie pozwolić za bardzo na gubienie punktów, a o te w najbliższym meczu będzie szalenie ciężko. Skalbmierzanie zmierzą się bowiem z niepokonaną do tej pory liderującą Włostowianką Włostowice. By dodatkowo pokazać, z jakim rywalem zagra Naprzód, niech pokażą liczby: Włostowianka wygrała sześć meczów, straciła punkty tylko w jednym spotkaniu, i to po remisie z Gladiatorem Krzczonów. Ma 40 goli strzelonych, więcej ma tylko Max-Bram (42) i tylko 17 straconych, czyli najmniej w stawce. Co ciekawe, tyle samo strat ma również Naprzód, co dodaje pewnego smaczku najbliższej rywalizacji zespołów z najlepszymi defensywami. Prawdopodobnie jedna z drużyn pozostanie samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. Jeżeli chodzi o strzelanie bramek, to jak wiaodomo Naprzód Skalbmierz ma z tym spory problem, bowiem do tej pory to 17 trafień, a mniej mają tylko będący pod koniec stawki PG Bruk i ostatnia Topola (po 16).

Mając 19 punktów zawodnicy Włostowianki na 4 kolejki przed końcem, przy obecnej przewadze (9 punktów) nad 5 miejscu Naprzodem, mają niemal pewny udział w fazie play-off, tym bardziej, że mają do rozegrania jeszcze mecze z dołem tabeli: PG Bruk Cieszkowy i CFR. Mimo to będą chcieli wygrać, by udowodnić swoją pozycję, a tuż za nimi o jeden punkt czyha Max-Bram, z którym Włostowianka zmierzy się w ostatniej kolejce. Jednak skalbmierzanie muszą oglądać się również za siebie, gdzie przewaga jest minimalna. Zespoły z miejsc 5-8 mieszczą się raptem w 3 punktach.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi nie dają Naprzodowi Skalbmierz w starciu z Włostowianką żadnych szans. Jednak świat widział już nie jeden piłkarski cud, więc może zdarzy się kolejny? Bardziej zdeterminowani do osiągnięcia zwycięstwa będą z pewnością liderzy i wg szacunków oni muszą wygrać, Naprzód - tylko może. I może właśnie tu będzie klucz do sukcesu? Z porażki raczej nikt wielkiego problemu robić nie będzie, ale dlaczego nie spróbować ugrać coś więcej? Początek meczu o godzinie 14:30.