Poznaj naszych zawodników - cz. 9

By wykorzystać dodatkowy wolny czas w rozgrywkach kontynuujemy prezentowanie naszych zawodników. Dzisiaj czas na Mateusza Wątka.

Mateusz Wątek jest jednym z kolejnych zawodników, którzy przed tym sezonem zasilili szeregi Naprzodu Skalbmierz. Jest również jednym z najbardziej doświadczonych graczy w kadrze, będąc tym samym drugim najstarszym zaraz po Wojciechu Wójciku. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Metaliki Piotrowice, a wcześniej przez kilka lat grał w Zorzy Mikołajów. Grał wówczas w meczach przeciwko Naprzodowi, w tym m. in. z sezonu 2017/2018 w meczu o 3 miejsce w II lidze, gdzie Naprzód prowadził już do przerwy 3:0, by ostatecznie stracić przewagę, a jedną z bramek dla Zorzy zdobył właśnie Mateusz. Ostatecznie jak wiemy, w konkursie rzutów karnych lepsza okazała się Duma Skalbmierza. Teraz drogi drużyny i zawodnika połączyły się. Mateusz wystąpił w 4 spotkaniach. Wnosi do gry doświadczenie, spokój i opanowanie z czym ogólnie cały zespół miał ostatnio problemy i czego tak brakuje. Swoje występy notuje również w grającym w klasie B Jaworniku Gorzków, którego w piłce seniorskiej reprezentuje już od 13 lat, rozgrywając w tym czasie kilkadziesiąt meczów na poziomie klasy A i klasy B.

MATEUSZ WĄTEK

Data urodzenia: 25.3.1991