The Final Countdown !

Już za niewiele ponad tydzień drużyna Naprzodu Skalbmierz rozpocznie rywalizację w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi Powiatowej Ligi Futsalu meczem z Pol-Comem Witowianką. W miniony piątek praktycznie wszyscy zawodnicy rozpoczęli przygotowania w sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Skalbmierzu. W składzie zaszły nieliczne zmiany.

W najbliższym sezonie nie zobaczymy w barwach Naprzodu Adriana Nowaka. Popularny Tygrys w sierpniu wyleciał do Stanów Zjednoczonych i wróci prawdopodobnie dopiero w lutym. Nie zagra też Karol Grobys, który postanowił wrócić do Wolnych Strzelców z Topoli. W ich miejsce pojawili się zawodnicy ogólnie znani jak Dominik Wojtusik, który posiada duże umiejętności i Kamil Zmarlak, którzy wrócili do zespołu po przerwie, jest także solidny Dominik Pawlik z Wolnych Strzelców oraz Damian Stępień i Bartek Gołębiowski, którzy pokazali, że mają potencjał. Teoretycznie więc, Naprzód w tym sezonie kadrowo wygląda podobnie, więc na jakości dużo stracić nie powinien. Pełna lista zawodników z zakładce drużyna, podstrona kadra.

W poprzednich rozgrywkach celem było przede wszystkim uniknięcie spadku i zajęcie jak najlepszego miejsca. To, co wydarzyło się na koniec przerosło wszelkie oczekiwania samych zawodników. Przypomnijmy, że Naprzód Skalbmierz zdołał wygrać rundę zasadniczą II ligi, ponosząc tylko dwie porażki na początku by później odnieść komplet zwycięstw. Niestety problemy kadrowe sprawiły, że na dwumecz półfinałowy z zawsze groźnym Gladiatorem Krzczonów drużyna przystąpiła osłabiona i przegrała oba spotkania. Jednak w rywalizacji o 3 miejsce, także w okrojonym składzie, jednak teraz już z zupełnie innym skutkiem skalbmierzanie rozbili niewygodnego rywala jakim jest FC Koryto aż 8:3. Do sukcesu drużynowego, jakim niewątpliwie było miejsce na najniższym stopniu pudła, doszedł również sukces indywidualny, bowiem Marcin Adamus z Naprzodu został wybrany najlepszym bramkarzem całego sezonu w II lidze.

Czy w tym sezonie drużyna ze Skalbmierza będzie w stanie powtórzyć niedawne osiągnięcia? Łatwo pewnie nie będzie ale dopóki piłka w grze...