Mini derby z Kózkowianką

Tydzień temu Naprzód Skalbmierz nie rozegrał meczu ligowego w związku z nie zebraniem składu na mecz i został ukarany walkowerem 0:5 z Pływalnią KOS. Tak więc jutro nastąpi prawdziwa inauguracja w nowym roku, a rywalem Dumy Skalbmierza będzie Kózkowianka Kózki. Zatem przed nami derby Gminy Skalbmierz.
Kózkowianka powstała dwa lata temu i wystartowała w II lidze Powiatowej Ligi Futsalu. Pierwszy sezon można uznać za typowo zapoznawczy z celem zdobycia doświadczenia. Na dziewięć meczów wszystkie przegrała i miała zdecydowanie najgorszy bilans goli (aż 79 straconych). Chłopaki nie stracili zapału i postanowili przystąpić w sezonie letnim do Powiatowej Ligi Piłki Nożnej na Orliku. Doszło wówczas do prawdziwej rewolucji kadrowej, która dała efekt w postaci 2 miejsca, wobec czego z dużymi nadziejami przystępowali do kolejnej edycji halowej. I potwierdził to już pierwszy mecz, w którym Kózkowianka rozbiła WKS Koniuszę aż 9:2. Było to pyrrusowe zwycięstwo, gdyż jak się miało później okazać, zespół z Koniuszy po drugim meczu (z Naprzodem Skalbmierz) i drugiej wysokiej porażce zrezygnował z rozgrywek. W następnych spotkaniach Kózkowianka prezentowała się z nie najgorszej strony o czym świadczą minimalna porażka ze Złotym Teamem Broniszów (4:5), dwie wygrane, w tym dość nieoczekiwanie z Komodą Smaku (2:1) i niezły, choć przegrany mimo dłuższego prowadzenia z Pływalnią KOS mecz (1:4).
Wspomniane letnie zmiany kadrowe w większości utrzymały się do tej pory. Teraz barwy Kózkowianki reprezentują m. in. Kamil Górniak, Michał Kozioł, Radosław Rasała, Mateusz Sender, a przede wszystkim Paweł Kocel. Raptem 18-latek jest prawdziwym motorem napędowym swojej drużyny. Mający silne uderzenie z lewej nogi często bierze na siebie ciężar gry i zostawia sporo sił i serca na boisku. Do tej pory zdobył 4 gole co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole.
W pierwszym i jedynym do tej pory meczu Naprzodu z Kózkowianką w poprzednim sezonie padł wynik 6:2 dla skalbmierzan. Naprzód, który prezentuje się wynikami poniżej oczekiwań zajmuje dopiero 10 miejsce, tuż za swoim najbliższym przeciwnikiem i dzielą ich 3 punkty, co tylko dodaje smaczku rywalizacji.