Wygrana na koniec roku

W meczu dwóch drużyn okupujących ostatnie miejsca w tabeli lepszy Naprzód Skalbmierz. Trzecia wygrana skalbmierzan z rzędu na Metaliką Piotrowice stała się faktem. Poprzednie kończyły się wynikami odpowiednio 5:0, 5:1, a dzisiaj 5:2 dla Dumy Skalbmierza.
Oba zespoły przystępowały do rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym i pewne było, że przynajmniej jeden z nich uchwyci pierwszą zdobycz. Zarówno jedni jak i drudzy nie zamierzali łatwo dać za wygraną. Przez pierwsze minuty mecz był wyrównany. Na prowadzenie wyszedł Naprzód po strzale Navarra z linii bocznej pola karnego w długi róg. Na 2:0 podwyższył Nowak w małym zamieszaniu w polu karnym. Metalika mimo kilku dobrych sytuacji wykorzystała jedną po akcji dwa na jeden. Wkrótce straciła również zawodnika, gdy broniący bramki Doroz po zagraniu piłki ręką za polem karnym obejrzał czerwony kartonik.
Druga połowa to głównie gra prowadzona przez skalbmierzan, mimo okazji brakowało skuteczności. Momentami zostawiali na tyle dużo miejsca w szeregach obronnych i narażali się na groźne kontrataki ze strony rywali, a ci wykreowali sobie okazje, które mogły zakończyć się wyrównującą bramką. Na posterunku był jednak Adamus, który po niespełna dziewięciu minutach musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki za faul na A. Zaleśnym poza polem karnym. Między słupkami zastąpił go Sarna, który skapitulował za sprawą swojego kolegi z drużyny. Niefortunnym strzelcem okazał się Gądek. Zawodnicy Metaliki poczuli wiatr w żagle i ruszyli z jeszcze większą determinacją do przechylenia szali na swoją korzyść. Ataki kończyły się głównie na skalbmierskiej defensywie. Drużyna Naprzodu w końcu przełamała niemoc. Na początek gola zdobył Widyk kopiując niemal pierwsze trafienie, a następnie na listę strzelców wpisał się Łakomy. Strzelanie zakończył Wójcik silnym uderzeniem z dystansu od poprzeczki.
Tym samym Naprzód Skalbmierz zakończył rok 2023 ważną wygraną. Na parkiecie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 13 w Kazimierzy Wielkiej wyjdą ponownie prawdopodobnie 7 stycznia 2024 roku.

Metalika Rad-Tel Piotrowice - Naprzód Skalbmierz 2:5 (1:2)

bramki dla Naprzodu: Navarro, Nowak, Widyk, Łakomy, Wójcik.

czerwone kartki: Doroz (Metalika), Adamus (Naprzód).

Naprzód: Adamus - Wójcik, Łakomy, Navarro, Sobieraj oraz Gądek, Krawczyk, Sarna, Nowak, Widyk.