Przed meczem z Metaliką Piotrowice

Mecz Naprzodu Skalbmierz z Metaliką Piotrowice będzie jego ostatnim w 2023 roku. Oba zespoły zamykają tabelę ligową z zerowym dorobkiem punktowym, toteż z pewnością będą chciały udanie zakończyć ten rok.
Najbliższy rywal skalbmierzan, podobnie jak oni, występowali wcześniej przez kilka lat w II lidze i przed obecnym sezonem skorzystali z możliwości ,,awansu'' na wyższy poziom, by uzupełnić stawkę pierwszoligowców. Jak do tej pory przeskok okazał się zbyt duży, gdyż Metalika przegrała wszystkie swoje pięć meczów. Sytuacja Naprzodu po anulowaniu wygranego meczu z WKS Koniusza wcale nie jest lepsza. Cztery porażki - po dobrych występach z sytuacjami i pomysłem, ale jednak przegrane i aż 29 goli straconych. Więcej straconych ma tylko Metalika.
Skład przeciwnika opiera się głównie na zawodnikach występujących w Jaworniku Gorzków, wiceliderze Klasy B. Jest nim m. in. Albert Wątek, który w niedokończonym z powodu obostrzeń COVID-19 sezonie 2020/2021 reprezentował Naprzód Skalbmierz, dla którego rozegrał 2 mecze i zdobył jednego gola. W tym samym okresie dla skalbmierzan grał jego brat Mateusz, który zanotował cztery występy.
Ostatnie mecze pomiędzy Naprzodem a Metaliką kończyły się zwycięstwami tych pierwszych i patrząc na styl prezentowany obecnie można ich uznać za faworyta najbliższego pojedynku. Jak wiadomo, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.