Przed meczem z Gladiatorem Krzczonów

Przed nami ciekawie zapowiadający się mecz 4 kolejki II ligi PLF. W sobotni wieczór o godzinie 21:15 Naprzód Skalbmierz zmierzy się z bardzo niewygodnym i trudnym przeciwnikiem jakim jest zespół Gladiatora Krzczonów.

Swego czasu drużyna z Krzczonowa nie miała sobie równych w rozgrywkach Powiatowej Ligi Futsalu. Gladiator dwukrotnie zdobywał mistrzostwo w sezonach 2004/2005 oraz 2005/2006. Był pierwszą drużyną, która obroniła tytuł w PLF. W roku 2005 Gladiator zdobył także Puchar Ligi. W sezonie 2006/2007 również rywalizował w futsalowym Pucharze Polski na szczeblu centralnym, jednak swój udział zakończył na I rundzie. Od tamtej pory zespół z Krzczonowa przeżywał powolny regres zakończony w sezonie 2010/2011 pierwszym w historii spadkiem do II ligi. Banicja trwała tylko rok by ponownie Gladiator grał z najlepszymi. Kolejna degradacja nastąpiła w sezonie 2013/2014 i była bardzo bolesna dla zespołu z Krzczonowa, bowiem w 11 meczach zdołali wygrać tylko raz, ponosząc aż 10 porażek. Bilans bramkowy również był słaby: 36:105. Od tamtej pory do dziś Gladiator rywalizuje na szczeblu II ligi, będąc bardzo blisko awansu w poprzednich rozgrywkach, kosztem Naprzodu Skalbmierz. Rzutem na taśmę krzczonowianie dostali się do najlepszej czwórki i w półfinale fazy play-off dwukrotnie okazali się lepsi od drużyny skalbmierskiej. W finale ulegli Globalowi System, który cieszył się z promocji do I ligi. Wcześniej po bardzo ciekawym meczu w rundzie zasadniczej Naprzód pokonał Gladiatora 4:3 zdobywając zwycięską bramkę w ostatnich dwóch minutach meczu. Teraz czas na rewanż za play-offy z poprzedniego sezonu! Nie będzie łatwo, Gladiator na pewno wyjdzie na to spotkanie bardzo umotywowany, szczególnie dlatego, że dwa ostatnie mecze kończyły się porażkami: 3:5 z Lewartem Bejsce i 1:6 przed tygodniem z Na Bani. Wielce prawdopodobne, że w sobotę w barwach Naprzodu zadebiutuje nowy zawodnik, który może pomóc drużynie w zdobywaniu kolejnych punktów. To Rafał Zakrocki. Szczegółowa prezentacja nowego nabytku Naprzodu zostanie zaprezentowana, gdy wszystkie szczegóły zostaną pomyślnie dopięte.